LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Gwarancja jakości

Dajemy Ci gwarancję i spokój na lata

minimum 2 letnia gwarancja na usługi, roczny darmowy serwis gwarancyjny

 

FAQ pytania i odpowiedzi

Czy należy się umówić na wizytę?

Na wizytę warto się umówić, ponieważ są dni, w korych pracownia jest czynna w inych godzinach niż podane, oraz poto aby zminimalizować okres oczekiwania na odbiór gotowego instrumentu. Wizyta trwa od kilku do kilkunastu minut, Określamy oczekiwania klienta i ogólny zakres prac. Zostawiasz instrument i w przeciągu 24 godzin dostajesz wiadomość z kilkoma optymalnymi opcjami prac do wyboru: Ekonomiczna, Standard, Premium, lub realizujemy tylko twoje propozycje. Zawsze staramy się doradzić najlepszy zakres usług na optymalnym poziomie cenowym dostosowanym do wartości instrumentu i przewidzianego budżetu. Po wykonaniu prac dostajesz Sms i odbierasz swój dobrze wyregulowany instrument!

Jak wygląda proces serwisowy?

Na ogół zabiegi naprawcze i regulacje trwają kilaka godzin natomiast często są rozłożone w czasie tak aby móc zrealizować poszczególne procesy we właściwej kolejności. Np. w przypadku klejenia konstrukcyjnego potrzebny jest czas na utrwalenie się spoiny aby móc kontynuować kolejne etapy i inne prace.

W napraw konstrukcyjnych, wymiany części i regulacji oraz szlifu progów, procesy te są realizowane w kolejności podanej powyżej. Instrumenty uszkodzone konstrukcyjnie (pęknięty gryf mostek pudło ect.)nie podlegają regulacji, musza być najpierw naprawione aby usługi regulacji czy szlifu progów dały wymierny skutek.

Czy mogę wykonujecie naprawy na poczekaniu?

Tak wykonujemy naprawy tego samego dnia - Usługa Expresowa „Na dziś” lub „Na drugi dzień”, należy umówić się na wizytę i przyjść z instrumentem najlepiej rano lub do południa i po kilku godzinach odebrać gotowy instrument. Poważniejsze usługi np. klejenie konstrukcyjne nie podlega usłudze expressowej.

Jak długo trwa proces naprawy?

-Proces regulacji instrumentu oraz szlifu progów, wymiana części, korekta elektroniki, wymiana strun - trwają  po kilka godzin. Czas oczekiwania na realizację usługi wynosi na ogół od 3-4h do 4 dni.
-Proces naprawy uszkodzeń konstrukcyjnych (klejenie złamanego gryfu, pękniętego pudła rezonansowego, ect. ) trwa ok 1 tygodnia. Zdecydowana większość czasu pochłania proces utrwalenia kleju, „ułożenia się” miejsca klejonego. Używamy tylko najlepszych klejów kostnych tradycyjnych i nowej generacji oraz epoksydowych, które gwarantują najwyższą jakość spoiny pod względem wytrzymałościowym i zdolności do przenoszenia drań fali dźwiękowej w klejonym elemencie.
- Proces lakierowania instrumentu lub jego elementów np. po wykonaniu klejenia gryfu trwa od 1 do 3 tygodni. W zależności od skomplikowania prac. Na ogół okres oczekiwania na realizajcę usługi klejenia i lakierowania to ok 1,5 tygodna

Jakie instrumenty naprawiacie?

Gitary klasyczne, gitary akustyczne, gitary elektryczne, gitary 7 - strunowe, gitary basowe , basowe bez progowe (freetless) , gitary z układem przetworników piezo, Gitary typu silent, gitary rezofoniczne, banjo, ukulele, mandoliny. Inne różnego rodzaju instrumenty strunowe  szarpane .

Czy mogę wysłać gitarę?

Tak, można wysłać gitarę (dobrze opakowaną) na adres pracowni Luthier po uprzednim umówieniu się.
Lub Zamówić Luthier Safety Box - specjalną skrzynię transportową, w której umieścisz swoją gitarę zamkniętą w case lub pokrowcu i będziesz pewny tego że nic jej się nie stanie po drodze!

Bezpieczna wysyłka gitary kurierem LSB

Dzięki naszej innowacyjnej usłudze kurierskiej - Luthier Safety Box masz pewność że twoja gitara dotrze do Nas bezpiecznie!
Jest to specjalnie skonstruowna skrzynia transportowa, w której umieścisz swoją gitarę zamkniętą w case lub pokrowcu. Dzięki rozbudowanej amortyzacji wnętrza instrument jest bezpieczny nawet gdy skryznia upadnie lub zostanie rzucona czy uderzona. Zamawiasz skrzynię LSB drukujesz list przewozowy i wysyłasz. To proste i niezawodne rozwiązanie!

Czym jest Darmowy Serwis Gwarancyjny?

Obejmuje darmową diagnostykę i korektę pręta napinającego gryfu w celu skorygowania nieprawidłowości powstałych na skutek transportu lub czynników atmosferycznych. W ciągu roku od realizacji usługi przysługuje jedna darmowa wizyta diagnostyczna w tym celu.

Czy dostanę gwarancję?

Tak, każdy serwisowany instrument otrzymuje 2 letnią gwarancję na wykonane prace oraz Darmowy Serwis Gwarancyjny. Naprawy konstrukcyjne mają znacznie dłuższą żywotność którą określamy na dożywotnią lub ok 15-25 lat, w zależności od warunków przechowywania i jakości instrumentu.Używamy tylko najlepszych klejów kostnych tradycyjnych i nowej generacji oraz epoksydowych, które gwarantują najwyższą jakość spoiny pod względem wytrzymałościowym i zdolności do przenoszenia drań fali dźwiękowej w klejonym elemencie.
Usługi regulacji i szlifu progów, napraw elektronicznych również są objęte gwarancją obejmującą nieprawidłowości w wykonaniu usługi oraz wady techniczne części zakupionych w ramach usługi. Instrument jest skonstruowany z drewna to też podatny jest na czynniki atmosferyczne oraz działania sił fizycznych, które mogą powodować wypaczenia, wady i uszkodzenia wtórne instrumentu. Należy mieć to na uwadze i przechowywać instrument we właściwych warunkach.