LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Usługa Prewencyjna

Złamana Główka, oderwany mostek to już przeszłość!

Uchroń swoją gitarę przed wypadkiem, Zyskaj spokój!

O mnie

Lutnictwem interesuję się już od ponad 14 lat. Był to dla mnie czas intensywnego rozwoju i poszukiwań w dziedzinie budowy i naprawy instrumentów. Obecnie prowadzę swoją pracownię lutniczą w praskiej dzielnicy Warszawy, która znana jest ze swojego rzemieślniczego charakteru. Zawsze staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Bazując na tradycyjnym rzemiośle poszukuję nowych rozwiązań i technologii, które pomagają mi w pracy na co dzień. Moja praca to moja misja, to moja pasja, jest przestrzenią do życiowego spełnienia, i choć czasem męcząca, zawsze chcę wkładać całe serce w wykonywaną pracę bo jest ona dla mnie źródłem wielkiej radości i satysfakcji.

„Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”.

 

 

 Prywatnie,
Jestem mężem wspaniałej Żony i ojcem dwóch słodkich córeczek. Życie rodzinne jest dla mnie najważniejsze, z tego powodu łatwiej spotkać mnie w pracy skoro świt, niż przed zachodem słońca. Były lata gdy pracowałem po 12-13 h dziennie - wieczorne powroty w korkach, zmęczenie, symptomy wypalenia zawodowego… a przecież tą pracę kocham! Miałem tego dość, obecnie staram się żyć w równowadze między pracą a życiem osobistym, które jest dla mnie motorem napędowym, praca zaś jest paliwem, dającym energię do życia i rozwoju.
Image

Historia

Mój ojciec był leśniczym – sadził drzewa, dziadek miał tartak – obrabiał drewno, drugi dziadek był stolarzem – robił meble. Mnie natomiast trafiła się chyba najszlachetniejsza forma pracy w drewnie - lutnictwo. Wszystko zaczęło się gdy w wieku kilkunastu lat wziąłem nożyk Ojca w ręce i zacząłem rzeźbić postaci Chrystusa w kawałku drewna lipowego, ta pasja trwała latami.Później W wieku licealnym zafascynowała mnie muzyka i zrodziło się marzenie - zbudować  samodzielnie  gitarę  elektryczną. W czasie studiów budowałem kolejne instrumenty w domowej małej pracowni, prawie nie mając narzędzi, po niedługim czasie zacząłem naprawiać instrumenty innym. Ich pozytywny feedback dawał  mi wiele radości i satysfakcji. W końcu po studiach założyłem własną firmę… w której mogę dzielić się swoim talentem aż do dzisiaj.

Image

Historia pracowni

Obecna pracownia od kilku lat znajduje się  na Pradze Północ  - w starej klimatycznej dzielnicy Warszawy, która słynie z rzemieślniczego charakteru. Znajdziemy tu Modystkę, Parasolnika, Szewca, kaletnika, czy stolarza… 

Pierwsza pracownia do 2013 roku, mieściła się  w Orońsku w domu rodzinnym w zaciszu piwnicy. Urokliwa lokalizacja wśród pięknego ogrodu i pobliżu lasu i przepięknych stawów rybnych pozwalała na odpoczynek po pracy i snucie wizji na przyszłość firmy, ułatwiając  refleksje nad życiem i pracą.

Był to okres w którym oprócz instrumentów wykonywałem również naprawy mebli renowacje oraz rzeźbę w drewnie – małe postaci lub większe szyldy reklamowe...

Przy pracy

W pracowni używamy najwyższej  jakości sprzętów uznanych firm i sklepów takich jak makita,Bosch, CMT tools, StewMac, Sintoms, Kirschen, Hatori, Japan Dictum. Narzędzia diagnostyczne pozwalają nam zajrzeć w każde miejsce gitary by ocenić stan belek pudła, pęknięć czy wykonać naprawy wewnątrz pudła rezonansowego. Często ingerujemy w konstrukcję instrumentów wykonując frezowanie, szlifowanie, klejenie i doklejanie elementów. Niektóre narzędzia są skomplikowane i wymagają doświadczenia w używaniu inne zaś są prozaiczne i nawet ołówek z IKEA potrafi zrobić dobrą robotę!

Nasze konstrukcje

Okazjonalnie wykonujemy też nietypowe instrumenty takie jak OilCanGuitar , które wykonane są z puszki po oleju samochodowym . Instrument ten ma bardzo ciekawą charaktersytykę brzmienia, puszka rezonuje i wydajedość donośny  lekko metaliczny dźwięk nawet bez podłączenia do wzmacniacza