LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Neck Rock Stabilizer™

Przekonaj się o skuteczności szlifu progów w urządzeniu NRS - Neck Rock Stabilizer™

z niemal chirurgiczną dokładnością do 0,01mm

Naprawa Gitary Akustycznej Warszawa

Strojenie gitary akustycznej

Jest dużo głośniejsza od klasycznej, wyposażona w metalowe struny i wąski gryf. Gitara akustyczna. To ją weźmiemy dziś na warsztat. I dosłownie i w przenośni. Podobnie jak inne gitary, i ona wymaga odpowiedniej troski. Strojenie gitary akustycznej to nie wszystko, na co należy przygotować, będąc w posiadaniu podobnego instrumentu.

Nie jest naszym celem straszenie przyszłymi kosztami i wizją częstego serwisowania gitary. Chcemy tylko Wam uświadomić, że każda gitara, czy to klasyczna, czy akustyczna właśnie, wymaga odpowiedniej konserwacji, a zużyte podzespoły z czasem wymagają wymiany. Niekiedy sam użytkownik oczekuje konkretnych przeróbek i wtedy pojawiamy się my.

Naprawa gitar akustycznych w Warszawie

Każda gitara jest inna - stopień zużycia jej elementów różni się. Nie da się oszacować, w którym momencie konieczna będzie interwencja lutnika. Wierzymy jednak w intuicję właścicieli instrumentów strunowych i w to, że trafią one do nas w odpowiednim momencie. W Luthier dokonujemy diagnozy sprzętu, przedstawiając wycenę napraw.

Gdy klient zaakceptuje naszą wizję, dokonamy profesjonalnej naprawy powierzonej nam gitary akustycznej. Nasze atuty to dbałość o detale i szybki czas realizacji. Wiele usług serwisowych wykonujemy już tego samego lub następnego dnia od pozostawienia gitary w serwisie. Gwarantujemy, że wykonane usługi spełnią Wasze oczekiwania.

Naprawa gitary akustycznej - zakres usług

O tym, jak ważne jest strojenie gitary akustycznej, nie trzeba nikomu przypominać. Doświadczenie pokazuje, że utrzymanie instrumentu w należytym stanie wymaga regulacji, czasem szlifu progów oraz konserwacji. Nieobca jest nam naprawa gitary akustycznej, obejmująca np. klejenie uszkodzonych podzespołów.

Wykonujemy montaż układów piezo w gitarze akustycznej, zajmujemy się klejeniem  boczków z płyty wierzchniej gitary. Zgłoś się do nas, gdy płyta wierzchnia Twojej gitary wymaga prostowania termicznego. Pomożemy, gdy oderwie się mostek, uszkodzi gryf lub korpus gitary. Dokonamy też wymiany podstrunnicy. Słowem - możemy naprawdę wiele.

Strojenie gitary akustycznej - dlaczego warto zrobić to u nas?

Co wyróżnia zakład lutniczy Luthier i sprawia, że to u nas warto wykonać strojenie gitary akustycznej? Jest kilka takich czynników. Oto i one: kilkunastoletnie doświadczenie, pasja, dokładność, a wszystko to potwierdzone gwarancją i opiniami zadowolonych klientów, którzy do nas wracają. Czy może być lepsza rekomendacja?

Nie osiągnęlibyśmy tak doskonałych rezultatów, gdyby nie technologie, którymi dysponujemy. Neck Jig Stew MAC pozwala na pracę z dokładnością do 0,01 mm. Z kolei montowane przez nas siodełka kostne lub mosiężne MAXI Nut uchodzą na najlepsze w swojej kategorii. Efekt? Naprawa gitary akustycznej na najwyższym poziomie.

Jak widać, dysponujemy wiedzą, doświadczeniem i sprzętem, który pozwala na strojenie gitary akustycznej na najwyższym poziomie. Zapraszamy do serwisu Luthier każdego, kto chce by jego  gitara wybrzmiewała lepiej.

Szlif Progów i regulacja
Wymiana Progów i regulacja
Siodełka Maxi Nut
Naprawy konstrukcyjne
Przeróbki
Kompleksowe renowacje