LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Neck Rock Stabilizer™

Przekonaj się o skuteczności szlifu progów w urządzeniu NRS - Neck Rock Stabilizer™

z niemal chirurgiczną dokładnością do 0,01mm

Naprawa Gitar Basowych - Warszawa

Naprawa gitary basowej

Gitara basowa (lub po prostu bas) jest szczególnym typem gitary. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest dla właścicieli jest to, by z instrumentu zawsze wydobywał się czysty, przyjemny dla ucha dźwięk. Dlatego oferujemy profesjonalną regulację gitary basowej.

Zakład lutniczy Luthier przychodzi z pomocą, gdy potrzebne jest regulacja basu akustycznego lub basu elektrycznego . Na powierzone nam instrumenty patrzymy holistycznie. Wiemy bowiem, że nawet drobne mankamenty mają wpływ na brzmienie gitary. Dlatego po wstępnej diagnozie instrumentu, przedstawiamy zakres koniecznych (naszych zdaniem) prac i kosztorys.

Strojenie gitary basowej w serwisie Luthier

Akceptacja kosztorysu przez właściciela gitary oznacza, że możemy podjąć niezbędne działania, by przywrócić instrumentowi dawne brzmienie i blask, zajmujemy się nie tylko kwestią jakości dźwięku, ale też stroną wizualną gitary basowej. Ostateczną decyzję o tym, jakie naprawy i modyfikacje wykonamy, podejmuje klient, zawsze doradzamy najkorzystniejszą opcję naprawy instrumentu.

Wykonywana w Luthier naprawa gitary basowej elektrycznej może obejmować szeroki zakres: od regulacji siodełka, gryfu, mostka, po naprawę elektroniki  (zmiana ustawień, korekta, wymiana uszkodzonych podzespołów) lub konstrukcję. Świadczymy usługi wymiany progów, siodełka mostka lub gryfu. Szczególnie polecamy siodełko MAXI Nut mosiężne lub kostne. Efekty zmiany słychać już po zagraniu pierwszych dźwięków.

Naprawa gitar basowych na najwyższym poziomie

Usługi, które świadczymy (naprawa gitar basowych elektrycznych i akustycznych), wykonujemy na najwyższym, możliwym poziomie. Posiadamy  lata doświadczenia w zawodzie. Mamy pasję, a także dostęp do profesjonalnej technologii Stew Mac Neck Jig, która umożliwia pracę z dokładnością do 0,01 mm, przez co możliwy jest precyzyjny szlif progów.

Trafiają do nas klienci, którzy oczekują urzeczywistnienia ich wizji. Wiedzą, że można na nas liczyć w kwestii przeróbek konstrukcyjnych (np. na gitarę bezprogową “freetless”, lub montaż progów na gitarze bezprogowej , czy naprawa uszkodzonego pręta gryfu). Jak widać, nie tylko regulacja i strojenie gitary basowej jest naszą mocną stroną. Potwierdzą to wszyscy, którzy już skorzystali z serwisu Luthier.

Ile czasu zajmuje strojenie gitary basowej?

Czas realizacji usługi w serwisie Luthier jest uzależniony od stopnia skomplikowania naprawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, przygotowaliśmy usługi ekspresowe, których założeniem jest szybkie wykonanie prac serwisowych - tak, by gitara trafiła w ręce właściciela tego samego lub następnego dnia.

Mimo błyskawicznej realizacji, jakość usługi pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Klienci serwisu Luthier mogą być pewni, że zarówno strojenie gitary basowej, jak też jej naprawa przyniosą oczekiwany przez nich efekt. Pewne prace, z przyczyn niezależnych od nas, zajmują nieco więcej czasu. Zapewniamy, że efekt wart jest oczekiwania.

W serwisie Luthier staramy się sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Poprzez nasze działania poprawiamy parametry gitar basowych, zwiększamy komfort gry, a nawet dokonujemy przeróbek konstrukcyjnych powierzonych nam instrumentów. Wszystko po to, by Twoja gitara była tą wyjątkową.

Szlif Progów i regulacja
Wymiana progów i regulacja
Guitar Detailing
Siodełka Maxi Nut
Naprawy Konstrukcyjne
Przeróbki