LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Neck Rock Stabilizer™

Przekonaj się o skuteczności szlifu progów w urządzeniu NRS - Neck Rock Stabilizer™

z niemal chirurgiczną dokładnością do 0,01mm

Naprawa Gitary Klasycznej Warszawa

Naprawa gitary klasycznej

Gitara klasyczna jako najpopularniejszy instrument strunowy szarpany zyskała szerokie grono zwolenników. Jednak nie ogólna dostępność, a ciepłe brzmienie sprawia, że sięgają po nią nie tylko początkujący. Posiadacze tego typu gitary dobrze znają (i cenią) jej możliwości. Jednak nawet najdroższa gitara nie zagra dobrze, gdy będzie rozstrojona  lub nie wyregulowana.

Choć strojenie gitary klasycznej nie wydaje się być niczym skomplikowanym, to często przysparza wielu problemów, co wskazuje, że konieczna jest głębsza ingerencja. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Doświadczony lutnik należycie zajmie się instrumentem, wykonując regulację i czynności konserwatorskie. Pomoże też w przypadku, gdy w grę wchodzi naprawa gitary klasycznej.

Strojenie gitary klasycznej i inne usługi lutnicze

Choć strojenie gitary klasycznej to jedna podstawowych umiejętności, jakie nabyć powinien grający, to regulacja gitary na całym gryfie z reguły i tak wymaga korekty lutnika. Jego zakład warto odwiedzać także dlatego, że instrumenty akustyczne takie jak gitara klasyczna, są wykonane z drewna, są więc bardzo podatne na zmianę warunków atmosferycznych, przez co wymagają stosownej konserwacji.

Niekiedy już niedługo po zakupie gitary okazuje się, że wymaga ona mniejszych lub większych poprawek. Przed rozpoczęciem gry warto udać się do profesjonalisty, który oceni dobór akcesoriów czy sposób ich montażu. Wskaże, jakie elementy wymagają korekty , regulacji lub wymiany (o ile zachodzi taka konieczność) i po uzgodnieniu z klientem dokona stosownych napraw.

Drobna usterka, a może poważniejsze uszkodzenie - co da się naprawić?

Czasem w trakcie użytkowania zdarza się, że dochodzi do uszkodzenia gryfu czy pudła. Bez wątpienia są sytuacje stresujące. Warto w takich momentach przypomnieć sobie, że strojenie gitary klasycznej to nie wszystko, co zrobi dla Ciebie lutnik. W Luthier możliwa się naprawa gitary klasycznej, obejmująca np. klejenie uszkodzonych elementów, klejenie pękniętego pudła rezonansowego, klejenie odklejającego się gryfu.

Skleimy gryf, naprawimy uszkodzone pudło, wymienimy struny, które są najbardziej eksploatowaną częścią instrumentu. W powierzonych nam instrumentach dokonujemy regulacji siodełek, pręta napinającego, wymiany progów, a także ich szlifu progów i regulacji. Do tego ostatniego wykorzystujemy ultranowoczesną technologię StewMac Neck Jig NRS.

Naprawa gitary klasycznej Warszawa - cennik

Wiecie już, że Luthier dokonuje regulacji i konserwacji gitar klasycznych. Wiecie, że to tu warto skierować swoje kroki, w przypadku innych problemów  instrumentem. I choć nikomu nie życzymy, by jego gitara zaliczyła upadek, to wiedzcie, że możecie na nas liczyć i w tym wypadku. Zastanawiacie się, ile kosztuje naprawa gitary klasycznej?

Na Luthier.com.pl znajdziecie cennik świadczonych przez nas usług. Naprawa gitary klasycznej Warszawa to koszt od 200 do 1200 złotych. Gdyby konieczne było klejenie mostka, to kwota za tę usługę waha się między 100 a 350 zł. To, ile kosztuje naprawa gitary klasycznej, zależy przede wszystkim od rodzaju działania, jakie musimy podjąć.

Potrzebne szybkie strojenie gitary klasycznej, a może jej naprawa? Przynieś lub przyślij swój instrument (np. korzystając z naszej usługi kurierskiej - więcej w zakładce Safety Box), a my należycie się nim zajmiemy.

Antonio Burguet klasyk - poprawki
Szlif Progów i regulacja
Wymiana Progów i regulacja
Siodełka Maxi Nut
Naprawy konstrukcyjne
Przeróbki

Casarez renowacja