LUTHIER - Pracownia Lutnicza  Kamil Wesołowski

Trojańska 7 lok 17, Warszawa 02-261 | 602 675 497 | info@luthier.com.pl

Neck Rock Stabilizer™

Przekonaj się o skuteczności szlifu progów w urządzeniu NRS - Neck Rock Stabilizer™

z niemal chirurgiczną dokładnością do 0,01mm

Renowacja gitary Warszawa

Renowacja gitary to największy prezent, jaki możesz sprawić sobie i swojej ulubionej gitarze. Ty przez kolejne lata będziesz mógł cieszyć się towarzystwem sprawdzonego kompana, a twoja gitara uzyska kilka dodatkowych lat życia. Staranna renowacja gitary Warszawa przywróci jej atrakcyjny wygląd i walory, którymi cechowała się pierwotnie.

Renowacja basu Warszawa

Każda gitara - niezależnie czy to bas, akustyk, klasyk czy elektryk musi wyglądać estetycznie - tylko wówczas będzie się chciało brać ją do ręki i rozpoczynać grę. Oczywiście ważny jest nie tylko wygląd - dlatego zajmujemy się nie tylko warstwą estetyczną, ale również i poprawieniem jej funkcjonalności. Wszystko zależy od ciebie i twoich upodobań.

Odnawiając gitarę, sporą uwagę poświęcamy tak istotnym elementom jak szlifowanie progów (lub wymiana na stalowe albo niklowe ) , regulację i sprawdzenie części : mostka,  podstrunnicy, siodełka , ekranowania, elektroniki. Naprawiamy również pęknięcia i złamania. Końcowym elementem, nadającym całości pożądanego wyglądu jest lakierowanie instrumentu. Oczywiście poprzedzone jest ono żmudnym przygotowaniem, a sam proces zajmuje nam kilka dni - potrzebnych jest kilka warstw (dopiero takie działanie zapewnia najwyższą jakość powłoki, bez zacieków i niedoskonałości). Po wyschnięciu powłoki lakierniczej, zanim instrument trafi w ręce użytkownika, jest jeszcze polerowany, testowany i dostrajany. Po przejściu rygorystycznych testów mamy pewność, że twoja gitara jest jak nowa (lub nawet lepsza - np. po wymianie strun, progów na stalowe, mostka na wysokojakościowy) i gotowa na pracę dla ciebie przez kolejne kilka lat lub jako prezent dla bliskiej osoby.

Nie tylko bardzo drogie modele gitar warto poddawać renowacji - często mogą mieć one wartość sentymentalną, być prezentem od bliskiej osoby, lub np. Pierwszym instrumentem, od którego wszystko się zaczęło. Nie powinieneś pozwolić, by gitara o takiej wartości uległa zniszczeniu na skutek zaniedbań - oddaj ją do renowacji i ciesz się jej drugim życiem!